Jako, że często Państwo pytają czy na zajęcia grupowe można zapisać Dziecko, które nie potrafi pływać, odpowiadamy : Od tego jesteśmy. Od 11 lat uczymy pływania od podstaw oraz doskonalimy umiejętności osób już pływających.

Zastanawiają się też Państwo jak instruktor może poradzić sobie z trójką lub czwórką niepływających maluchów. Otóż zajęcia z najmłodszymi uczestnikami prowadzimy „z wody”, oznacza to, że trener przez całe 30 minut jest w wodzie razem z dziećmi. Używamy także makaronów do pływania, które są swoistym kołem ratunkowym i najważniejszym dla nas przyborem do początkowej nauki pływania.

Kolejnym Często pojawiającym się pytaniem jest dopasowywanie przez Nas Dzieci do grup na podstawie umiejętności. O poziom pływacki pytamy zawsze podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, w trakcie zapisu. Na podstawie podanych przez Państwa informacji (czy Dziecko brało udział w zajęciach pływackich, jeśli tak to przez jaki okres, czy porusza się z makaronem czy samodzielnie, czy pływa konkretnymi stylami (jakimi?), czy też pływa „po swojemu”) proponujemy grupę na 90% dopasowaną do umiejętności Dziecka. Co z pozostałymi 10 %?? Na każdą podaną przez Nas godzinę przypadają dwie lub trzy a czasami nawet cztery podgrupy o podobnych umiejętnościach więc ryzyko, że grupa będzie nieodpowiednia spada praktycznie do 0.

Może się oczywiście zdarzyć sytuacja, iż podczas Naszej rozmowy telefonicznej nie doszacowali lub przeszacowali Państwo umiejętności pływackie Dziecka, to nie jest dla Nas problem ponieważ to właśnie od tego są pierwsze zajęcia danego semestru (dlatego jest tak ważne aby się na nich pojawić). Na pierwszych zajęciach układamy grupy ze względu na umiejętności, którymi faktycznie mogą się pochwalić Nasi nowi uczestnicy. Jest to ten moment, w którym wzajemnie się poznajemy i dowiadujemy nad jakimi elementami powinniśmy z daną osobą pracować w najbliższym czasie. Jeżeli Naszym zdaniem dane Dziecko może pływać w grupie bardziej lub mniej zaawansowanej to od razu proponujemy Państwu zmianę. Wiąże się to zazwyczaj z małą zmianą godziny zajęć (np. pół godziny wcześniej lub później).

Dzięki tym zabiegom, jesteśmy pewni, że Dziecko będzie harmonijnie rozwijało swoje umiejętności w o odpowiednio dobranej do siebie grupie!

Podstawowy opis grup

Przedszkolak

Mam od 4 do 6 lat, nie boję się wody ale nie potrafię pływać samodzielnie, czasami wchodzę do wody z kółkiem lub w rękawkach oczywiście pod okiem dorosłej osoby.

Przedszkolak+

Mam od 4 do 6 lat, uczę się pływania w szkółce od co najmniej pół roku, pływam z makaronem na brzuchu lub plecach. Potrafię przemieszczać się po powierzchni wody. Wypuszczam bąbelki do wody.

Początkujący

Nie pływam w ogóle, lub pływam po swojemu. Potrafię nurkować i pływać pod wodą, nie potrafię natomiast prawidłowo przemieszczać się po powierzchni wody. Mogę pływać z zanurzoną głową natomiast nie potrafię prawidłowo oddychać podczas pływania.

Początkujący+

Potrafię pływać z makaronem na brzuchu i plecach, płynąc z przyborem prawidłowo macham nóżkami (na brzuchu kopie wodę w miarę prostymi luźnymi stopami, na plecach wykopuje wodę w górę) potrafię wypuszczać bąbelki do wody ustami lub nosem. Z odbicia od murka potrafię zrobić prawidłowe wyleżenie na wodzie.

Już pływam

Pływam strzałką na brzuchu i plecach, moje nogi machają równolegle do siebie. Potrafię pływać na brzuchu i plecach z deską. Płynąc z deską wypuszczam bąbelki do wody około 4 sekund, wynurzając głowę z wody łapie szybki wdech i z powrotem chowam głowę do wody. W trakcie poruszania się po wodzie moja pozycja jest równoległa do dna.

Już pływam+

Pływam strzałką na brzuchu bez przyborów, mimo to potrafię nabierać powietrze na powierzchni wody ze względu na dobrą i mocną pracę nóg. Potrafię pływać stylem grzbietowym (moje ręce i nogi są proste w trakcie wykonywania ruchów). Zaczynam pływać kraulem, biorę wdech na lewą i prawą stronę. Uczę się także podstaw stylu klasycznego (żabki). Jestem obyty z wodą, skaczę ze słupka.

Doskonalenie

Pływam dobrze stylem grzbietowym, kraulem i żabką. Doskonalę swoją technikę aby pływać jeszcze szybciej. Tymi trzema stylami jestem w stanie pływać po kilka basenów na raz. Uczę się kolejnego stylu pływackiego – motylkowego (delfinka).

Doskonalenie+

Uczęszczam na zajęcia pływackie od kilku dobrych lat, pływam bardzo dobrze technicznie wszystkimi stylami. Na zajęciach rozpisywane mam już treningi. Pływam bo chcę mieć jeszcze lepszą wydolność, chcę być w dobrej formie, no i przede wszystkim jest to jeden ze sportów, który lubię od zawsze.

Poznaj nas bliżej

Zespół More of Life tworzą wykształceni instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Każdy z nas uwielbia swoją pracę i ma dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, a także osobami dorosłymi. Zapisując się do szkoły nauki pływania MORE OF LIFE podejmują Państwo dobrą decyzję, która będzie miała wpływ na harmonijny rozwój Państwa pociech.